Díky spolupráci s Oddělením mikrobiologie se zrodil start-up Microbify

Společnost Microbify vznikla díky dlouholeté spolupráci týmů z Oddělení mikrobiologie (MU, Brno) s Univerzitou v Regensburgu (Německo).

2. 5. 2022

Doc. Monika Vítězová (Oddělení mikrobiologie, ÚEB) a Linda Dengler, jednatelka společnosti Microbify

Nově založená německá spin-off společnost Microbify bude pomocí mikroorganismů vyrábět klimaticky neutrální plyn a tímto inovativním přístupem přispívat k energetické transformaci. Zjednodušeně půjde o dodávání vodíku a oxidu uhličitého z obnovitelných zdrojů pro anaerobní mikroorganismy a následné využití plynných mikrobiálních produktů. Více se o celém projektu dozvíte zde.

Rozhodující pro založení start-upu Microbify byla kvalitní spolupráce mezi Univerzitou v Regensburgu a Masarykovou univerzitou v Brně. Společnost by nevznikla nebýt dlouhodobé součinnosti dr. Haralda Hubera (Regensburg) s doc. Monikou Vítězovou z Oddělení mikrobiologie. Týmy se dlouhodobě věnují analýzám a kultivacím mikroorganismů produkujících metan, přičemž součástí výzkumu je i mikrobiální analýza podzemních zásobníků plynu - a právě toto bylo pro podnikatelský záměr vznikající společnosti Microbify klíčové.