Exkurze dětí ze ZŠ Heuréka

V pátek 1. prosince jsme hostili exkurzi dětí ze ZŠ Heuréka. Žáci si prohlédli prostory České sbírky mikroorganismů a Oddělení genetiky a molekulární biologie.

5. 12. 2023

Žáci si nejprve poslechli krátkou přednášku od prof. Ivo Sedláčka o Antarktidě a výzkumu, který se na místě provádí. Následně byli provedeni po prostorách České sbírky mikroorganismů. Prohlédli si některé provozní prostory a zástupce druhů, které se na Sbírce uchovávají.

Na Oddělení genetiky a molekulární biologie se pak pod vedením pracovníků skupiny z Laboratoře buněčné diferenciace seznámili se základy genetiky nebo s barvením preparátů a následnou prací s mikroskopy.