Festival vědy a techniky 2023

Akce proběhla ve dnech 8. - 10. září na brněnském výstavišti. Věda a technika přilákala na 10 tisíc návštěvníků.

22. 9. 2023

Akci Festival vědy a techniky pořádá již tradičně Hvězdárna a planetárium Brno.

V pátek byla akce určena zejména studentům základních a středních škol, sobota a neděle pak pro širokou veřejnost.

Naše stanoviště bylo jedním ze sedmdesáti vystavujících. Lákali jsme na slogan Experimentální biologie zblízka, návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout modelové druhy rostlin a živočichů, na kterých u nás zkoumáme například vývoj a růst, imunitu nebo vliv stresu. Mikrobiální stěry, živé rostliny a živočichové budili tradičně velký zájem a naše stanoviště tak bylo v obležení celé tři dny. Na památku si malí i velcí mohli odnést kokon bource morušového nebo záložku do knihy.

Děkujeme nejen organizátorům, ale zejména studentům a zaměstnancům ÚEB, kteří svůj volný čas věnovali popularizaci vědy.