Kniha Co nás učí nádory vyšla v angličtině

Křest anglického vydání knihy prof. Jany Šmardové s názvem What Tumors Teach Us – Parallels in Cell and Human Behavior se konal ve středu 17. ledna v prostorách refektáře Mendelova muzea od 15 hodin. Součástí akce byla i vzpomínka na samotnou autorku, která zemřela v polovině loňského roku.

29. 1. 2024

Alena Mizerová, ředitelka nakladatelství Munipress a prof. Jan Šmarda, autor anglického překladu knihy. Foto: Radek Gomola, Munipress

Do angličtiny knihu přeložil manžel prof. Jany Šmardové, prof. Jan Šmarda: „Začal jsem s překladem v době, kdy Jana onemocněla, a práce na překladu pro nás byla vlastně terapií. Kniha pro Janu hodně znamenala, vnímala ji jako svůj odkaz a měla velký zájem na tom, aby se rozšířila mezi čtenáře. Překlad velmi citlivě jazykově zkontroloval Benjamin J. Vail. Potkali jsme se ještě všichni tři, aby se s Janou seznámil a navnímal její autorský styl a osobnost. Byla to moc příjemná spolupráce,“ uzavírá Jan Šmarda.

Na překladu pracoval Jan Šmarda zhruba rok, Jana Koptíková přepracovala do anglické podoby ilustrace, Radka Vyskočilová z Munipressu zajistila redakční práci, rejstřík a připravila monografii k vydání. Kniha vychází i elektronicky, pevnou vazbu i elektronickou verzi můžete zakoupit v MUNIShopu. Původní vydání knihy „Co nás učí nádory: Paralely v chování buněk a lidí“ vyšlo v roce 2021 v nákladu 1000 kusů.

Celý článek, ze kterého jsme výše zmíněné části převzali, si přečtěte na stránkách Přírodovědecké fakulty na odkazu níže.

Díky videozáznamu křtu můžete atmosféru vzpomínkové akce zažít i vy, co jste na akci nebyli (doporučujeme zvolit možnost Otevřít na Youtube).

Článek "Přesahová bytost Jana Šmardová. Kniha „Co nás učí nádory“ vyšla anglicky"

Videozáznam ze vzpomínkové akce a křtu knihy


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info