Mezi laureáty letošní Ceny děkana jsou také naši studenti

Slavnostní předání Ceny děkana, které mělo proběhnout v těchto dnech, se bohužel kvůli aktuální epidemické situaci neuskuteční. Připomeňme si, že Cenu děkana i v letošním roce získalo hned několik studentů z našeho ústavu, a to z Oddělení genetiky a molekulární biologie a z Oddělení fyziologie a imunologie živočichů.

22. 9. 2020

Slavnostní předání letošní Ceny děkana, které mělo proběhnout v těchto dnech, se bohužel kvůli aktuální epidemické situaci neuskuteční. Připomeňme si, že Cenu děkana v letošním roce získalo hned několik studentů z našeho ústavu, a to z Oddělení genetiky a molekulární biologie a z Oddělení fyziologie a imunologie živočichů.

V kategorii nejlepších studentů bakalářských a magisterských programů Cenu děkana získala Karolína Bořánková za vynikající výsledky s diplomovou prací, která se věnovala úloze mitochondrií v nádorových kmenových buňkách u dětských typů nádorů (školitel dr. Jan Škoda, Laboratoř nádorové biologie, OGMB), druhým oceněným z ÚEB je Tomáš Gybeľ, který se ve své diplomové práci věnoval CRISPR/Cas9 charakterizaci kasein kinázy 1 ve Wnt signální dráze (školitel prof. Bryja, Laboratoř mezibuněčné komunikace, OFIŽ).

Naši studenti uspěli i v kategorii nejlepších studentů doktorského programu, kdy Cenu děkana získali Marek Hampl, Anna Kotrbová a Karol Kaiser. Všichni tři tou dobou působili na OFIŽ. Marek Hampl z Laboratoře molekulární morfogeneze se věnoval vývojovým procesům spojeným s rozštěpy rtů a patra, další ocenění jsou pak opět z Laboratoře mezibuněčné komunikace: Anna Kotrbová se zabývá analýzou extracelulárních váčků z ascitů pacientek s karcinomem vaječníku a Karol Kaiser sledoval sekreci a transport Wnt proteinů v nervovém systému.

Všem oceněným alespoň na dálku gratulujeme!

Karolína Bořánková (OGMB) uspěla s diplomovou prací z oblasti nádorové biologie

Tomáš Gybeľ (OFIŽ) uspěl s diplomovou prací z oblasti mezibuněčné komunikace