Ocenění pro prof. Janu Šmardovou

Profesorka Jana Šmardová převzala medaili za mimořádný tvůrčí počin, konkrétně za knihu Co nás učí nádory – paralely v chování buněk a lidí.

1. 4. 2022

Foto: Irina Matusevich

Profesorka Šmardová převzala medaili z rukou Tomáše Kašparovského, děkana Přírodovědecké fakulty, při příležitosti zasedání Vědecké rady PřF MU 30. března 2022.

Kniha Co nás učí nádory - paralely v chování buněk a lidí vyšla loni v nakladatelství Munipress. Slouží nejen jako vysokoškolská učebnice pro posluchače kurzu Biologie nádorů pro každého aneb buněčná filozofie, ale problematiku nádorů srozumitelně přibližuje široké odborné veřejnosti.

Více informací o knize, ocenění i profesorce Šmardové najdete v článku na stránkách Přírodovědecké fakulty zde.