Školení od CTT MU pro vědce zabývající se in vitro diagnostikou

V roce 2022 vstoupí v platnost nový systém certifikace diagnostických prostředků. Centrum pro transfer technologií MU pro Vás připravuje školení, na kterém Vás s problematikou seznámí.

11. 5. 2020

Od roku 2022 bude pro všechny diagnostické prostředky nutná certifikace certifikační autoritou podle nového Nařízení EU (posouzení shody diagnostických zdravotnických prostředků in vitro dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 98/79/ES ve znění pozdějších předpisů). In vitro diagnostické prostředky (dále IVD) bez certifikace certifikační autoritou nebude možné uvést na trh (pokud bude na trhu dostupná certifikovaná metoda).

V souvislosti s výše uvedeným by CTT MU rádo vědcům, kteří se věnují výzkumu a vývoji IVD a souvisejícím tématům, nabídlo školení, které je s problematikou seznámí. I když se certifikace přímo týká spíše firem, které IVD uvádějí na trh, určitým způsobem se dotýká i vědců působících v oblasti IVD, neboť změny plánované od roku 2022 mohou mít dopad na jejich práci, komercializaci IVD výsledků, potenciální spolupráci s komerčními firmami atd. Školení by mělo přinést odpovědi na otázky typu: O co jde? Co máme udělat? Na koho se máme obrátit? Kolik to stojí? Jak dlouho to trvá?

V případě zájmu o školení se předběžně nahlašte na mail helanej@sci.muni.czi (Helena Nejezchlebová) s konkrétními jmény účastníků, na které se při konkrétním plánování školení bude CTT obracet, a to do 20. 5. 2020.