Úspěchy Loschmidtových laboratoří

V poslední době se Loschmidtovým laboratořím daří hned v několika oblastech. Nově vyvinutý software FireProtASR z oblasti tzv. ancestral sequence reconstruction, mezinárodně oceněný poster i zvaná přednáška s ukázkou vyvinutých nástrojů.

9. 3. 2021

Jak jde dohromady proteinové inženýrství a molekulární archeologie? Vědci Loschmidtových laboratoří ve spolupráci s FNUSA-ICRC dali vzniknout novému softwaru FireProtASR pro rekonstrukci ancestrálních sekvencí. Jednou z výhod je možnost využití pouze jediné proteinové sekvence, tvůrci navíc popisují nástroj jako vhodný pro začátečníky. FireProtASR představuje člen týmu Loschmidtových laboratoří, Rayyan Tariq Khan na odkazu zde

Na přelomu února a března 2021 se uskutečnila digitální konference CCP4 Crystallographic school in South Africa s podtitulem Data Collection to Structure Refinement and Beyond, které se účastnila i dr. Andrea Schenkmayerová s posterem "Structural analysis of a haloalkane dehalogenase from subfamily HLDIII", za který následně získala ocenění Nejlepší poster. Více informací najdete zde.

 

 

Loshcmidtovy laboratoře byly pozvány na FEBS - Advanced Practical and Lecture Course on Computational Approaches to Understanding and Engineering Enzyme Catalysis, akci spojující odborníky z oblasti výpočetní techniky a (bio)chemie. Díky přednášce a praktickému tutorialu bude možné představit některé z dosud vyvinutých softwarových nástrojů identifikující enzymové tunely a analyzující ligandové dráhy. Akce se koná v říjnu 2021 ve finském Oulu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info