Den Země s naší účastí

Den Země se slaví každoročně 22. dubna již od roku 1970. Letošním tématem byly obiloviny známé i méně známé.

24. 4. 2023

V sobotu byly v areálu Botanické zahrady PřF MU připraveny hry, kvízy a tvoření pro děti i dospělé. Návštěvníci si prohlédli nejen samotné obiloviny, ale mohli si také vyzkoušet jejich setí nebo mletí. Připravena byla také ochutnávka.

Pracovníci Oddělení experimentální biologie rostlin si připravili pro návštěvníky ukázku škrobových zrn obilovin pod polarizačním mikroskopem. Zdánlivě obyčejná zrnka tak odhalila dětem i dospělým nečekanou rozmanitost tvarů a barev.

Kromě našich pracovníků se na organizaci Dne Země podíleli dobrovolníci z Přírodovědecké fakulty MU z Botanické zahrady, Ústavu geologických věd,  Ústavu chemie a Spolku přírodovědců PřF MU. Externími partnery byli Gymnázium a ZUŠ P. Křížkovského z. s. a iniciativa propagující zalévání stromů Zalejme.cz. Celkem akci navštívilo přes 500 lidí.