Loschmidtovy laboratoře

Posláním našeho oddělení je realizovat interdisciplinární výzkum v oblasti proteinového inženýrství a syntetické biologie. Snažíme se pochopit strukturně-funkční vztahy bakteriálních enzymů a zlepšujeme jejich užitné vlastnosti pro biotechnologické použití v bioremediacích, biokatalýze a biosensingu. Důsledně dbáme na publikování našich výsledků v renomovaných vědeckých časopisech, vyvíjíme nové softwarové nástroje a aplikujeme výsledky výzkumu do praxe.

Klíčovou součástí našich každodenních činností je úzká spolupráce experimentátorů a teoretiků, solidarita mezi laboratorními týmy a školení mladých kolegů, vše při zachování přátelského a tvůrčího pracovního prostředí na počest jména Jana Josefa Loschmidta. Zajišťujeme výuku Mikrobiologie a molekulární biotechnologie na bakalářském, magisterském a doktorském stupni.

Naše výzkumná a pedagogická činnost je podporována Alfredem Baderem, zakladatelem celosvětově největšího dodavatele chemikálií pro výzkumné účely společnosti Sigma-Aldrich. Jsme držitelé prestižního ocenění Evropské laboratoře pro molekulární biologii (EMBO) a americké nadace Howard Hughes Medical Institute (HHMI).

Laboratoře

• Laboratoř bioinformatiky
  • Laboratoř biotechnologie
  • Laboratoř enzymové kinetiky
  • Laboratoř mikrofluidiky
  • Laboratoř počítačového modelování Laboratoř struktury a termodynamiky
  • Laboratoř syntetické biologie

prof. Mgr. Jiří Damborský, Dr.

vedoucí Loschmidtových laboratoří

e‑mail: